Charaktery platforma edukacyjna


Przypomnij hasło Zarejestruj się

Pakiet: Być sobą

Uzyskaj dostęp

Cena za dostęp:


97.99 zł

Opis szkolenia

Pakiet "Być sobą" obejmuje jeden kurs Medium oraz dwa kursy Premium Akademii Charaktery :

1. Asertywność. Jak być sobą - autorstwa Adriany Klos (psycholożka i psychoterapeutka)

2. Własnym głosem 1. Trening oswajania nieśmiałości - autorstwa Agaty Kołodziejczyk-Stryjek i Jolanty Mieczkowskiej-Luto (psycholożki, licencjonowane trenerki Polskiego Towarzystwa  Psychologicznego) 

3. Własnym głosem 2. Trening otwartości i autoprezentacji - autorstwa Agaty Kołodziejczyk-Stryjek i Jolanty Mieczkowskiej-Luto (psycholożki, licencjonowane trenerki Polskiego Towarzystwa  Psychologicznego) 


O KURSACH: 


1. Asertywność. Jak być sobą

Termin ASERTYWNOŚĆ wszystkim wydaje się znajomy, a jednak ciągle mylimy ją z agresją i manipulacją. Wielu ludziom trudno jest zachować się asertywnie i w pełni korzystać ze swoich praw, szanując jednocześnie prawa innych osób.

Niniejszy kurs pomoże Ci zrozumieć, na czym tak naprawdę polega postawa asertywna i skąd biorą się trudności z jej realizacją. Dlaczego łatwiej nam zachować się ulegle i wycofać się lub zareagować agresywnie? Co odpowiedzieć, gdy ktoś z nas drwi i uważa, że to świetny dowcip, a nam brakuje poczucia humoru? Jak powiedzieć koleżance, żeby przestała spóźniać się na spotkania, a cioci powiedzieć „nie”, gdy dokłada nam kolejną porcję deseru?

Zatrzymaj się na chwilę i zapoznaj się z zagadnieniami tego kursu. Daj sobie czas na refleksje i na ćwiczenia. Dostaniesz konkretne narzędzia, które pozwolą Ci odmawiać, wyrażać swoje potrzeby, uczucia, opinie, myśli, oczekiwania. Nauczysz się, jak sobie radzić z krytyką i jak przyjmować pozytywne komunikaty. Zaproponowane tu ćwiczenia pozwolą Ci lepiej znosić sytuacje, w których nie uda Ci się otrzymać tego, na czym Ci zależy.

Nie zapominaj wprowadzać poznanych narzędzi do realnego świata. Codziennie masz mnóstwo możliwości, aby ćwiczyć swoją asertywność i krok po kroku budować poczucie własnej wartości oraz dobre relacje z ludźmi.


O autorce:

Adriana Klos. Człowiek interesował ją od zawsze, dlatego została psychologiem i psychoterapeutką. Szkoliła się na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz w Ośrodku INTRA, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Prowadzi ośrodek Psychoterapii i Rozwoju „Strefa Zmiany” w Warszawie. Pracuje z osobami, które doświadczają lęków, depresji, mają problemy w relacjach z innymi. Pomaga ludziom odzyskać spokój, odnaleźć własną drogę i rozwijać się.

Autorka książki „Asertywność-klucz do dobrych relacji i poczucia własnej wartości”. Współpracuje z magazynem psychologicznym Charaktery. Dla Akademii Charakterty przygotowała także kurs Oswoić stres, odnaleźć spokój”. Prowadzi warsztaty rozwojowe, asertywności, skutecznej komunikacji, radzenia sobie ze stresem. Komentuje i publikuje w mediach. Doradza firmom w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego. Pracowała dla Centrum Medycznego LuxMed, Banku BPH i GE Capital, Mediacomu oraz Nestle Waters Polska. Motywuje ludzi do dobrych zmian. Prywatnie entuzjastka literatury, kina, sztuki, mody i fotografii ulicznej.
 

2. Własnym głosem 1. Trening oswajania nieśmiałości - Agata Kołodziejczyk-Stryjek i Jolanta Kołodziejczyk-Stryjek 


Kurs WŁASNYM GŁOSEM 1. Trening oswajania nieśmiałości to multimedialne warsztaty, które pokazują, jak poznać swoją nieśmiałość i zapanować nad nią. Dzięki szkoleniu można opanować lęk, nabyć większej pewności siebie, odnaleźć własny głos i zacząć podejmować inicjatywę w kontaktach z innymi ludźmi.

E-kurs WŁASNYM GŁOSEM 1 jest pełen filmów wideo, na których Agata Kołodziejczyk-Stryjek i Jolanta Mieczkowska-Luto, psycholożki i doświadczone trenerki, prezentują praktyczne narzędzia i strategie konstruktywnego reagowania w sytuacjach społecznych. To multimedialne warsztaty on-line, które wspomagają uczenie się poprzez różnorodne wrażenia wzrokowe i słuchowe. Nowe umiejętności można trenować w bezpiecznej przestrzeni wirtualnej dzięki licznym interaktywnym treningom i testom.

Nieśmiałość to „podcięte skrzydła” i utracona moc: nasza życiowa energia zatrzymuje się na poziomie potrzeb i nie wyraża się w działaniu. Każda „nieśmiałość” jest inna: niektórzy mają kłopot z nawiązywaniem nowych znajomości, inni obawiają się zabrania głosu w obecności autorytetu, a jeszcze innych peszy duża grupa. Dlatego aby oswoić swoją nieśmiałość, trzeba ją nazwać i zrozumieć. A jak pisał prof. Philip Zimbardo, „przezwyciężając nieśmiałość, sławimy samo życie, odkrywamy w sobie zdolność do kochania i energię życiową, której dawniej nie mieliśmy odwagi dostrzec”.


Plan kursu:


Moja nieśmiałość: źródła i objawy, plusy i minusy

 • WIDEO: NIEŚMIAŁOŚĆ. CO? KTO?

Objawy nieśmiałości: droga do zmiany

 • VIDEO: MOJE MOCNE STRONY

Zasoby: umiejętności, osiągnięcia i możliwości

 • VIDEO: MOJE OGRANICZENIA

Progi rozwoju: samoświadomość i kajzerka poznawczo-behawioralna

 • WIDEO: MONOLOG WEWNĘTRZNY

Siła myśli: zdania anty– i pro–asertywne

Racjonalna Terapia Zachowania: 5 pytań zdrowego myślenia

 • WIDEO: ASERTYWNA POSTAWA

Moje asertywne prawa: szacunek wobec praw i pragnień – zarówno własnych jak i  innych osób

Pierwsza część treningu oswajania nieśmiałości to praca nad monologiem  wewnętrznym i postrzeganiem siebie. Kiedy czujemy się nieśmiali, najczęściej myślimy  o sobie w negatywny sposób – „nie podejdę do niej, bo nie mam nic ciekawego do powiedzenia”, „na pewno mnie wyśmieją”, „jestem wycofana, zawsze stoję z boku...”.  Oczywiście to nie znaczy, że powinniśmy być z siebie zawsze zadowoleni. Trening  oswajania nieśmiałości to praca nad widzeniem siebie całościowo – zarówno tej części  nas, która budzi niezadowolenie, ale też tej części, którą podziwiamy – przede wszystkim  poprzez odkrywanie swoich mocnych stron i pokonywanie progów rozwoju. Kurs WŁASNYM GŁOSEM 1 obejmuje również warsztaty asertywności – postawy  szacunku wobec praw i pragnień, zarówno własnych, jak i innych osób.  Świadomość własnych praw i przywoływanie ich, gdy odczuwamy niepewność i lęk, to  doskonały sposób na budowanie osobistej mocy i pewności siebie.

 

3. Własnym głosem 2. Trening otwartości i autoprezentacji - Agata Kołodziejczyk-Stryjek i Jolanta Mieczkowska-Luto 


Kurs WŁASNYM GŁOSEM 2Trening otwartości i autoprezentacji to multimedialne warsztaty, które pokazują, jak oswoić swoją nieśmiałość, otworzyć się na innych i budować autentyczny wizerunek. Znajdziecie w nim podpowiedzi, jak nawiązać i poprowadzić ciekawą rozmowę, świadomie kształtować swój wizerunek oraz radzić sobie ze stresem w sytuacjach społecznych.

E-kurs WŁASNYM GŁOSEM 2. jest pełen filmów wideo, na których Agata Kołodziejczyk-Stryjek i Jolanta Mieczkowska-Luto, psycholożki i doświadczone trenerki, prezentują praktyczne narzędzia i strategie konstruktywnego reagowania w sytuacjach społecznych. To multimedialne warsztaty on-line, które wspomagają uczenie się poprzez różnorodne wrażenia wzrokowe i słuchowe. Nowe umiejętności można trenować w bezpiecznej przestrzeni wirtualnej dzięki licznym interaktywnym treningom i testom.

 

Plan kursu:


Świecie jestem :) 

 • VIDEO: OTWARTOŚĆ 

Nawiązywanie i prowadzenie rozmowy Spotkanie z odbiciem 

 • VIDEO: SKUTECZNA AUTOPREZENTACJA 

Spotkanie z odbiciem w lustrze 

 • VIDEO: MOWA CIAŁA 

Jak oswoić stres? 

 • VIDEO: FOCUSING 

Wizualizacje 

 • VIDEO:TECHNIK RELAKSACYJNE 

Wewnętrzny spokój 

 • VIDEO: OSOBISTY PROGRAM OSWAJANIA NIEŚMIAŁOŚCI

 

Autorki:

Agata Kołodziejczyk-Stryjek – psycholog, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada specjalizacje z zakresu psychologii społecznej i psychologii klinicznej. Od 7 lat na stałe współpracuje z Ośrodkiem Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra, realizując projekty szkoleniowe z zakresu, m.in. efektywnego komunikowania się, asertywności, prezentacji i autoprezentacji, budowania zespołu, psychoprofilaktyki i profilaktyki stresu. W ramach działalności szkoleniowej współpracuje ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, prowadzi również treningi asertywności i interpersonalne. Jolanta Mieczkowska-Luto – psycholog, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada specjalizację z zakresu psychologii stosunków międzykulturowych. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego, Kursu Pomocy Psychologicznej, Studium Treningu Psychologicznego. Z Ośrodkiem INTRA współpracuje od 11 lat. Specjalizuje się w realizacji szkoleń z zakresu asertywności, komunikacji, budowania zespołu, antystresu i efektywności osobistej. Zajmuje się edukacją trenerów w ramach Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz Szkoły Trenerów Biznesu.

 foto Adriany Klos: archiwum

fot. Agaty Kołodziejczyk - Stryjek i Jolanty Mieczkowskiej - Luto: Archiwum

Komentarze

Chcesz dodać zwykły komentarz? Przejdz niżej.

Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Bądź pierwszy i napisz komentarz

Dodaj komentarz

Zawartość pakietu