Charaktery platforma edukacyjna


Przypomnij hasło Zarejestruj się

Pakiet: Sztuka dobrych zmian

Uzyskaj dostęp

Cena za dostęp:


76.00 zł

Opis szkolenia

Zmiany to proces, poprzez który przyszłość wchodzi w nasze życie – napisał Alvin Toffler. Jak sprawić, by były to zmiany na lepsze? Kurs OSWOIĆ STRES, ODNALEŹĆ SPOKÓJ pozwala odnaleźć źródła siły i spokoju, potrzebne do wprowadzania nowatorskich rozwiązań. Z kursem OPTYMIZM. Jak dostrzegać możliwości i dobre strony? można poznać swoje talenty i zalety oraz przepływ – nowy rodzaj twórczego zaangażowania. Zaś kurs DOBRE ZMIANY podpowie, jak utrzymać i wzmocnić motywację oraz osiągać realistyczne cele.

 

Na pakiet SZTUKA DOBRYCH ZMIAN składają się trzy kursy:

  1. OSWOIĆ STRES, ODNALEŹĆ SPOKÓJ Adriany Klos
  2. OPTYMIZM. Jak dostrzegać możliwości i dobre strony?
  3. DOBRE ZMIANY dr Ewy Woydyłło

 

 OSWOIĆ STRES, ODNALEŹĆ SPOKÓJ Adriany Klos

Ten kurs to psychologiczny niezbędnik – wirtualna podróż do źródeł siły i spokoju. Znajdziesz w nim osobisty program oswajania stresu, treningi relaksacyjne i kojące wizualizacje. Kurs został przygotowany specjalnie dla „Charakterów” przez znakomitą terapeutkę Adrianę Klos.

 

Zakres:

Kurs OSWOIĆ STRES, ODNALEŹĆ SPOKÓJ łączy w sobie trzy aspekty: psychoedukację, autodiagnozę i profilaktykę. Dzięki temu skutecznie pomoże Ci osiągnąć równowagę i wzmocnić siebie.

 

Psychoedukacja:

Dobry i zły stres

– Style reagowania na stres

– Skutki chronicznego stresu

 

Autodiagnoza:

– Jaki jest Twój stres? Jak się z nim zmagasz?

– Jakie są Twoje źródła siły i spokoju?

 

Profilaktyka:

– Metody radzenia sobie ze stresem

– Identyfikacja swoich mocnych i słabych stron oraz zasobów

– Osobisty program oswajania stresu: wzmacnianie mocnych stron, zmiana stylu życia oraz rozwijanie sieć dobrych relacji z ludźmi

 

Na kurs składają się liczne treningi i testy, przygotowane przez znakomitą terapeutkę Adrianę Klos.

 

Adriana Klos jest psychologiem i psychoterapeutką w warszawskim Ośrodku Rozwoju i Psychoterapii „Strefa Zmiany”. Pracuje z osobami, które doświadczają lęków, depresji, zaburzeń jedzenia oraz psychosomatycznych, mają problemy w relacjach z innymi, znajdują się w sytuacji kryzysu (np. w związku lub w pracy), wychowały się w rodzinach dysfunkcyjnych np. w rodzinie alkoholowej. Prowadzi też treningi i warsztaty rozwojowe, grupy wsparcia, terapię par oraz terapie DDA.

 

Cele: Rozwijanie kompetencji psychologicznych, które pozwolą lepiej radzić sobie ze stresem, rozwijać swoje mocne strony oraz dążyć do równowagi

 

Efekty: Jeśli przejdziesz przez treningi i testy oraz zastosujesz porady zamieszczone w kursie OSWOIĆ STRES, ODNALEŹĆ SPOKÓJ, stworzysz swój osobisty program oswajania stresu i wzmocnisz siebie. Powodzenia!

 

OPTYMIZM. Jak dostrzegać możliwości i dobre strony?

 

Szklanka jest zwykle do połowy pusta? Nie dostrzegasz swoich mocnych stron? Z nowym kursem Optymizm. Jak dostrzegać możliwości i dobre strony? masz okazję to zmienić. Poznaj swoje szczególne zalety z prof. Martinem Seligmanem i przekonaj się, że mogą zmienić Twoje życie. Dowiedz się, czym jest doświadczenie przepływu – twórczego zaangażowania – i sprawdź, kiedy możesz go doświadczyć.

 

Zakres:

Kurs Optymizm pozwoli Ci spojrzeć na świat z różnych perspektyw. – Dobre jest bywanie, nie zaś bycie optymistą, realistą czy pesymistą. Optymalne jest sytuacyjne „przełączanie” się z określonego stanu na inny. Na co dzień bądźmy zatem uśmiechniętymi optymistami, ale czasem zdejmujmy z nosa różowe okulary – przekonuje prof. Dariusz Doliński.

 

Dzięki kursowi OPTYMIZM:

– z prof. Ewą Trzebińską odkryjesz psychologię lepszego życia

– otworzysz się na przepływ – nowy wymiar twórczego zaangażowania

– poznasz i rozwiniesz swoje mocne strony z prof. Martinem Seligmanem

– dostrzeżesz cienie optymizmu i blaski pesymizmu

– z prof. Sonją Lubomirsky wybierzesz własne drogi do szczęścia

– przekonasz się, że optymizmu można się nauczyć.

 

Znakomici eksperci – wśród nich prof. Martin Seligman, prof. Ewa Trzebińska, prof. Dariusz Doliński – podpowiedzą, jak odkryć swoje mocne strony i ścieżki do bardziej optymistycznego i pogodnego spojrzenia na świat. Na kurs Optymizm. Jak dostrzegać możliwości i dobre strony? składają się inspirujące treningi, refleksje i testy przygotowane przez wybitnych przedstawicieli psychologii pozytywnej.

Cele: Zdobywanie kompetencji psychologicznych, które pozwalają na rozwijanie mocnych stron, optymizmu, pozytywnego nastawienia i zaangażowania.

Efekty: Jeśli zastosujesz porady i wskazówki zamieszczone w kursie OPTYMIZM, będzie Ci łatwiej przyjąć optymistyczną perspektywę i wykorzystać swoje mocne strony. Powodzenia!

Opracowanie kursu: Paulina Pająk


DOBRE ZMIANY z cyklu SZTUKA DOBREGO ŻYCIA dr Ewy Woydyłło

Kurs przedstawia różne strategie pomocne w wyznaczaniu i osiąganiu realistycznych celów oraz we wprowadzaniu skutecznych zmian. W praktyczny sposób, krok po kroku pokazuje również jak radzić sobie z nieoczekiwanymi przełomowymi zdarzeniami w naszym życiu. Podpowiada jak zmniejszyć lęk przed nowością i niewiadomą. Wyjaśnia, jak spojrzeć na sytuację całościowo. W sposób przystępny ukazuje jak rozwijać swoją motywację i nie dać się zniechęcić porażkom.

 

Dr Ewa Woydyłło jest psychologiem i psychoterapeutką. Pracuje w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz w Fundacji Batorego. Napisała wiele książek, m.in.:  Poprawka z matury;  W zgodzie ze sobą,  Rak duszy. O alkoholizmie (wyróżnioną w II edycji Nagrody Teofrasta) oraz Bo jesteś człowiekiem. Jest autorką cyklu kursów „Sztuka Dobrego Życia”

 

Zakres:

> Lęk przed zmianą

> Całościowe spojrzenie

> Jak radzić sobie ze stratą

> Wizualizacje

> Porażki na drodze do zmiany

> Twórczość

 

Cele: Rozwijanie kompetencji psychologicznych, które pozwolą utrzymać i wzmocnić motywację oraz wyznaczyć i osiągnąć realistyczne cele.

 

Efekty: To ważny krok na drodze do dobrego życia - w stronę pozytywnych zmian.

Komentarze

Chcesz dodać zwykły komentarz? Przejdz niżej.

~kamila, 04-06-2014

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=275712179267584&set=a.121049458067191.21400.100004864119413&type=1&theater

Dodaj komentarz

Zawartość pakietu