Charaktery platforma edukacyjna


Przypomnij hasło Zarejestruj się

Życie z Dorosłym Dzieckiem Alkoholika

Program szkolenia
Uzyskaj dostęp

Cena za dostęp:


39.00 zł

Opis szkolenia

„W naszej mocy leży rozpoczęcie świata na nowo.”

Thomas Paine, cytuję za: Helge Hesse, „W 80 powiedzeń dookoła świata„”, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wrocław 2009

WSTĘP

Dziecko dorastające w rodzinie z problemem alkoholowym nie ma dobrych warunków do rozwoju emocjonalnego. W efekcie w dorosłym życiu może mieć sporo problemów z nawiązywaniem i podtrzymywaniem dobrych relacji z ludźmi. Traumy dzieciństwa będą się odzywać w dorosłej relacji z kimś bliskim i ważnym, ograniczenia wyniesione z przeszłości będą utrudniać harmonijne pożycie w intymnym związku.
 

Niniejszy kurs pokaże, w jaki sposób wychowanie w rodzinie, w której istniał problem alkoholowy, może wpływać na człowieka i na jego zachowania w dorosłym życiu. Wyjaśnimy, czym jest syndrom DDA oraz współuzależnienie. Wyjaśnimy, co może się dziać w relacji z Dorosłym Dzieckiem Alkoholika, jakie ślady pozostawiło w nim dzieciństwo i jak sobie radzić z tymi ograniczeniami, aby związek miał szansę dobrze funkcjonować.


Dwie osoby wywodzące się z tej samej rodziny z problemem alkoholowym mogą przejawiać zupełnie różne zachowania i inaczej radzić sobie w życiu i w relacjach.


Zdaniem „On jest DDA, odpuść sobie, bo z nim będzie trudno”, ludzie często straszą się nawzajem i etykietują innych. Czasem ta etykieta służy usprawiedliwianiu różnych zachowań, czasami jest bronią w konflikcie. Syndrom DDA to nie choroba. Osoba z syndromem DDA nie jest nienormalna, jest tylko przystosowana do nienormalnych warunków życia.


Ale z Dorosłym Dzieckiem Alkoholika można budować relacje. Zawsze mamy szansę  zmieniać swoje życie na lepsze. Osoba z syndromem DDA może nauczyć się funkcjonować w normalnych warunkach. Ważne jest jednak, aby dobrze rozumieć problemy, które nam doskwierają w relacji i wziąć odpowiedzialność także za swój udział w konfliktach. Bo w każdej relacji różne zachowania powodują różne reakcje, a te znów kolejne reakcje.


Jeśli rozmawiamy ze sobą szczerze, otwarcie i w bezpieczny sposób potrafimy mówić o swoich potrzebach i uczuciach, łatwiej dojść do porozumienia. I nie tylko w relacji z DDA  komunikacja bywa czasem tak trudna, że niezbędna jest pomoc specjalisty. Zdarza się, że dopiero w terapii para może nauczyć się konstruktywnych zachowań i wzajemnego zaspokajania potrzeb. Gdy sami nie radzimy sobie z demonami przeszłości, nie wahajmy się sięgnąć po fachową pomoc.


O autorce:

Adriana Klos. Człowiek interesował ją od zawsze, dlatego została psychologiem i psychoterapeutką. Szkoliła się na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz w Ośrodku INTRA, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Prowadzi ośrodek Psychoterapii i Rozwoju „Strefa Zmiany” w Warszawie. Pracuje z osobami, które doświadczają lęków, depresji, mają problemy w relacjach z innymi. Pomaga ludziom odzyskać spokój, odnaleźć własną drogę i rozwijać się.

Autorka książki „Asertywność-klucz do dobrych relacji i poczucia własnej wartości”. Współpracuje z magazynem psychologicznym „Charaktery”. Prowadzi warsztaty rozwojowe, asertywności, skutecznej komunikacji, radzenia sobie ze stresem. Komentuje i publikuje w mediach.Doradza firmom w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego. Pracowała dla Centrum Medycznego LuxMed, Banku BPH i GE Capital, Mediacomu oraz Nestle Waters Polska. Motywuje ludzi do dobrych zmian. Prywatnie entuzjastka literatury, kina, sztuki, mody i fotografii ulicznej.


Kurs "Życie z Dorosłym Dzieckiem Alkoholika" można nabyć również w zestawie z kursem "DDA. By żyć normalnie". Cena pakietu 49 zł.Komentarze

Chcesz dodać zwykły komentarz? Przejdz niżej.

Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Bądź pierwszy i napisz komentarz

Dodaj komentarz

Podobne szkolenia