Charaktery platforma edukacyjna


Przypomnij hasło Zarejestruj się

Razem czy osobno?

Program szkolenia
Uzyskaj dostęp

Cena za dostęp:


49.00 zł

Opis szkolenia

O KURSIE:

Szkolenie składa się z dwóch części. Jego zasadniczą część stanowi treść psychologiczna przygotowana przez psycholog i terapeutkę Adrianę Klos. Uzupełnieniem kursu jest dodatek przygotowany przez mecenas Agnieszkę Massalską, przedstawiający najważniejsze zagadnienia prawne dotyczące rozwodu oraz praktyczne wskazówki, w jakiej sytuacji - planując rozwód - naprawdę warto skorzystać z pomocy prawnika.

Każdy człowiek potrzebuje drugiej połówki, kogoś bliskiego, kto pokocha, zrozumie, poda pomocną dłoń, gdy trudno. Z kimś takim łatwiej iść przez świat, cieszyć się z podwójną siłą, bo dzielimy się radością. Z ukochaną osobą lżej jest też znosić codzienne troski, bo dodaje nam ona otuchy.

Kiedy wchodzimy w nowy związek, mamy nadzieję, że dzięki partnerowi życie stanie się piękniejsze, lepsze, ciekawsze. Wierzymy, że nam się uda, ale często rzeczywistość boleśnie nas rozczarowuje.

Kurs pokaże Ci, czego szukamy w związku i czy nasze oczekiwania wobec partnera są realne. Podpowie, jakie pułapki mogą na was czyhać podczas wspólnych lat życia, dlaczego się pojawiają i jak ich unikać. Dowiesz się też, jak sobie radzić z kryzysem w relacji, a jeśli  miłość wygaśnie – jak poradzić sobie z rozstaniem i pomóc dzieciom uporać się z rozwodem rodziców. W każdym, nawet dobrym związku co jakiś zdarzają się czas trudności i kryzysy. Czasami związek wpływa na mieliznę, a między partnerami pojawiają się luki, niedomówienia czy żale. To naturalne. Nie wpadnijcie w pułapkę oczekiwania, że druga osoba wypełni pustkę waszego życia, że sprawi, iż pokochacie siebie, a wasze życie stanie się bogatsze. Ale rozmawiajcie ze sobą i nie pozwólcie, by przestrzeń pomiędzy wami zamieniła się w przepaść nie do przeskoczenia. Gdy jest uczucie, szacunek i ciekawość świata partnera, żaden kryzys was nie złamie.

Przeczytaj kurs i sprawdź, jak radzić sobie z kryzysem, a jeśli nic już nie da się zrobić, jak przetrwać rozwód.

Rozwód to jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu człowieka. Gdy do niego dochodzi, zarówno dla nas, jak i naszych dzieci, jest to prawdziwa tragedia i załamanie  dotychczasowego świata. Często reagujemy szokiem, niedowierzaniem, sprzeciwem, oszukujemy sami siebie i swoje otoczenie. Nie chcemy przyznać się do porażki, boimy się tego, co nieznane. Nie wiemy, jak przeorganizować swoje życie, jak rozmawiać z dziećmi, aby pomóc im w tej sytuacji, jak poradzić sobie finansowo. Obawiamy się utraty przyjaciół i bliskich oraz tego, że nikt już nas nie pokocha i nic dobrego nas nie czeka. To naturalne reakcje, pozwól sobie na nie. Rozstanie z kimś, kto był Ci bliski, musi boleć i nie da się tego uniknąć. Proces zdrowienia także musi potrwać. Daj sobie zgodę i czas na przeżywanie tego procesu we własnym tempie, tak, jak tego potrzebujesz. Nie wstydź się swoich uczuć i nie ukrywaj rozpaczy. Gdy wyjdziesz do ludzi, bliscy przyniosą Ci pomoc i ulgę.

Choć pewnie trudno w to teraz uwierzyć, za jakiś czas spojrzysz inaczej na swoje doświadczenie i dostrzeżesz w nim może jakiś sens. Moja przyjaciółka już rok po rozwodzie powiedziała: „Teraz widzę, że to nie był koniec świata. Znów mogę być szczęśliwa”. Inny znajomy, trzykrotny rozwodnik, twierdził, że absolutnie niczego nie żałuje. Wszystkie związki były ważne, ale rozwody też, bo dzięki nim może być ze swoją czwartą żoną.

Zapoznaj się z naszym kursem. Dowiesz się, jak może wyglądać Twoje nowe życie, jak się do niego przygotować, jak układać sobie po rozwodzie relacje z rodziną, przyjaciółmi i teściami, jakie emocje możesz przeżywać i gdzie szukać pomocy.

Mam nadzieję, że ten kurs przyniesie Ci choć odrobinę ulgi w tak trudnej sytuacji życiowej, jaką jest kryzys małżeński czy rozwód. Jeśli zaś czytasz go tylko profilaktycznie, ufam, że pozwoli ci inaczej spojrzeć na Twój związek i doda Ci nowej energii, aby zadbać o to, co jest pomiędzy wami.

Powodzenia!

O autorce:

Adriana Klos. Człowiek interesował ją od zawsze, dlatego została psychologiem i psychoterapeutką. Szkoliła się na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz w Ośrodku INTRA, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Prowadzi ośrodek Psychoterapii i Rozwoju „Strefa Zmiany” w Warszawie. Pracuje z osobami, które doświadczają lęków, depresji, mają problemy w relacjach z innymi. Pomaga ludziom odzyskać spokój, odnaleźć własną drogę i rozwijać się.

Autorka książki „Asertywność-klucz do dobrych relacji i poczucia własnej wartości”. Współpracuje z magazynem psychologicznym Charaktery. Dla Akademii Charakterty przygotowała także kurs Oswoić stres, odnaleźć spokój” oraz Asertywność.Jak być sobą.

Prowadzi warsztaty rozwojowe, asertywności, skutecznej komunikacji, radzenia sobie ze stresem. Komentuje i publikuje w mediach.
Doradza firmom w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego. Pracowała dla Centrum Medycznego LuxMed, Banku BPH i GE Capital, Mediacomu oraz Nestle Waters Polska. Motywuje ludzi do dobrych zmian.Prywatnie entuzjastka literatury, kina, sztuki, mody i fotografii ulicznej.Komentarze

Chcesz dodać zwykły komentarz? Przejdz niżej.

Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Bądź pierwszy i napisz komentarz

Dodaj komentarz

Podobne szkolenia