Charaktery platforma edukacyjna


Przypomnij hasło Zarejestruj się

Asertywność. Jak być sobą

Program szkolenia
Uzyskaj dostęp

Cena za dostęp:


39.00 zł

Opis szkolenia

O KURSIE:


Termin ASERTYWNOŚĆ wszystkim wydaje się znajomy, a jednak ciągle mylimy ją z agresją i manipulacją. Wielu ludziom trudno jest zachować się asertywnie i w pełni korzystać ze swoich praw, szanując jednocześnie prawa innych osób.

Niniejszy kurs pomoże Ci zrozumieć, na czym tak naprawdę polega postawa asertywna i skąd biorą się trudności z jej realizacją. Dlaczego łatwiej nam zachować się ulegle i wycofać się lub zareagować agresywnie? Co odpowiedzieć, gdy ktoś z nas drwi i uważa, że to świetny dowcip, a nam brakuje poczucia humoru? Jak powiedzieć koleżance, żeby przestała spóźniać się na spotkania, a cioci powiedzieć „nie”, gdy dokłada nam kolejną porcję deseru?

Zatrzymaj się na chwilę i zapoznaj się z zagadnieniami tego kursu. Daj sobie czas na refleksje i na ćwiczenia. Dostaniesz konkretne narzędzia, które pozwolą Ci odmawiać, wyrażać swoje potrzeby, uczucia, opinie, myśli, oczekiwania. Nauczysz się, jak sobie radzić z krytyką i jak przyjmować pozytywne komunikaty. Zaproponowane tu ćwiczenia pozwolą Ci lepiej znosić sytuacje, w których nie uda Ci się otrzymać tego, na czym Ci zależy.

Nie zapominaj wprowadzać poznanych narzędzi do realnego świata. Codziennie masz mnóstwo możliwości, aby ćwiczyć swoją asertywność i krok po kroku budować poczucie własnej wartości oraz dobre relacje z ludźmi.


O autorce:

Adriana Klos. Człowiek interesował ją od zawsze, dlatego została psychologiem i psychoterapeutką. Szkoliła się na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz w Ośrodku INTRA, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Prowadzi ośrodek Psychoterapii i Rozwoju „Strefa Zmiany” w Warszawie. Pracuje z osobami, które doświadczają lęków, depresji, mają problemy w relacjach z innymi. Pomaga ludziom odzyskać spokój, odnaleźć własną drogę i rozwijać się.

Autorka książki „Asertywność-klucz do dobrych relacji i poczucia własnej wartości”. Współpracuje z magazynem psychologicznym Charaktery. Dla Akademii Charakterty przygotowała także kurs Oswoić stres, odnaleźć spokój”.

Prowadzi warsztaty rozwojowe, asertywności, skutecznej komunikacji, radzenia sobie ze stresem. Komentuje i publikuje w mediach.
Doradza firmom w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego. Pracowała dla Centrum Medycznego LuxMed, Banku BPH i GE Capital, Mediacomu oraz Nestle Waters Polska. Motywuje ludzi do dobrych zmian.

Prywatnie entuzjastka literatury, kina, sztuki, mody i fotografii ulicznej.


Komentarze

Chcesz dodać zwykły komentarz? Przejdz niżej.

Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Bądź pierwszy i napisz komentarz

Dodaj komentarz

Podobne szkolenia