Charaktery platforma edukacyjna


Przypomnij hasło Zarejestruj się

WŁASNYM GŁOSEM 1. Trening oswajania nieśmiałości.

Program szkolenia
Uzyskaj dostęp

Cena za dostęp:


47.99 zł

Opis szkolenia

KURS MOŻESZ RÓWNIEŻ ZAMÓWIĆ W ZESTAWIE Z KURSEM WŁASNYM GŁOSEM 2. TRENING OTWARTOŚCI I AUTOPREZENTACJI


WŁASNYM GŁOSEM

1.  Trening oswajania nieśmiałości

Opis szkolenia:


Kurs WŁASNYM GŁOSEM 1. Trening oswajania nieśmiałości to multimedialne warsztaty, które pokazują, jak poznać swoją nieśmiałość i zapanować nad nią. Dzięki szkoleniu można opanować lęk, nabyć większej pewności siebie, odnaleźć własny głos i zacząć podejmować inicjatywę w kontaktach z innymi ludźmi.

E-kurs WŁASNYM GŁOSEM 1 jest pełen filmów wideo, na których Agata Kołodziejczyk-Stryjek i Jolanta Mieczkowska-Luto, psycholożki i doświadczone trenerki, prezentują praktyczne narzędzia i strategie konstruktywnego reagowania w sytuacjach społecznych. To multimedialne warsztaty on-line, które wspomagają uczenie się poprzez różnorodne wrażenia wzrokowe i słuchowe. Nowe umiejętności można trenować w bezpiecznej przestrzeni wirtualnej dzięki licznym interaktywnym treningom i testom.

 

Nieśmiałość to „podcięte skrzydła” i utracona moc: nasza życiowa energia zatrzymuje się na poziomie potrzeb i nie wyraża się w działaniu. Każda „nieśmiałość” jest inna: niektórzy mają kłopot z nawiązywaniem nowych znajomości, inni obawiają się zabrania głosu w obecności autorytetu, a jeszcze innych peszy duża grupa. Dlatego aby oswoić swoją nieśmiałość, trzeba ją nazwać i zrozumieć. A jak pisał prof. Philip Zimbardo, „przezwyciężając nieśmiałość, sławimy samo życie, odkrywamy w sobie zdolność do kochania i energię życiową, której dawniej nie mieliśmy odwagi dostrzec”.

Zakres:


Moja nieśmiałość: źródła i objawy, plusy i minusy

> WIDEO: NIEŚMIAŁOŚĆ. CO? KTO?

Objawy nieśmiałości: droga do zmiany

> VIDEO: MOJE MOCNE STRONY

Zasoby: umiejętności, osiągnięcia i możliwości

> VIDEO: MOJE OGRANICZENIA

Progi rozwoju: samoświadomość i kajzerka poznawczo-behawioralna

> WIDEO: MONOLOG WEWNĘTRZNY

Siła myśli: zdania anty– i pro–asertywne

Racjonalna Terapia Zachowania: 5 pytań zdrowego myślenia

> WIDEO: ASERTYWNA POSTAWA

Moje asertywne prawa: szacunek wobec praw i pragnień – zarówno własnych jak i  innych osób

Pierwsza część treningu oswajania nieśmiałości to praca nad monologiem  wewnętrznym i postrzeganiem siebie. Kiedy czujemy się nieśmiali, najczęściej myślimy  o sobie w negatywny sposób – „nie podejdę do niej, bo nie mam nic ciekawego do  powiedzenia”, „na pewno mnie wyśmieją”, „jestem wycofana, zawsze stoję z boku...”.  Oczywiście to nie znaczy, że powinniśmy być z siebie zawsze zadowoleni. Trening  oswajania nieśmiałości to praca nad widzeniem siebie całościowo – zarówno tej części  nas, która budzi niezadowolenie, ale też tej części, którą podziwiamy – przede wszystkim  poprzez odkrywanie swoich mocnych stron i pokonywanie progów rozwoju. Kurs WŁASNYM GŁOSEM 1 obejmuje również warsztaty asertywności – postawy  szacunku wobec praw i pragnień, zarówno własnych, jak i innych osób.  Świadomość własnych praw i przywoływanie ich, gdy odczuwamy niepewność i lęk, to  doskonały sposób na budowanie osobistej mocy i pewności siebie.

Autorki:
Agata Kołodziejczyk-Stryjek – psycholog, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa  Psychologicznego. Posiada specjalizacje z zakresu psychologii społecznej i psychologii  klinicznej. Od 7 lat na stałe współpracuje z Ośrodkiem Pomocy i Edukacji Psychologicznej  Intra, realizując projekty szkoleniowe z zakresu, m.in. efektywnego komunikowania się,  asertywności, prezentacji i autoprezentacji, budowania zespołu, psychoprofilaktyki i profilaktyki stresu. W ramach działalności szkoleniowej współpracuje ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, prowadzi również treningi asertywności i interpersonalne. 

Jolanta Mieczkowska-Luto – psycholog, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa  Psychologicznego. Posiada specjalizację z zakresu psychologii stosunków  międzykulturowych. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego, Kursu Pomocy Psychologicznej, Studium Treningu Psychologicznego. Z Ośrodkiem INTRA  współpracuje od 11 lat. Specjalizuje się w realizacji szkoleń z zakresu asertywności, komunikacji, budowania zespołu, antystresu i efektywności osobistej. Zajmuje sięedukacją trenerów w ramach Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz Szkoły Trenerów Biznesu.

Cele: Zwiększenie samoświadomości uczestników w zakresie swoich mocnych stron, ograniczeń, przekonań i postrzegania siebie. Rozwijanie umiejętności zdrowego,  przystosowawczego myślenia i przyjmowania asertywnej postawy wobec siebie i innych.


Efekty: Dzięki filmom wideo, testom i treningom uczestnicy lepiej poznają swoją nieśmiałość i będą mogli nad nią zapanować. Aktywni uczestnicy mogą zmienić treści  swojego monologu wewnętrznego na bardziej korzystne i nauczyć się przyjmowania asertywnej postawy.

Komentarze

Chcesz dodać zwykły komentarz? Przejdz niżej.

Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Bądź pierwszy i napisz komentarz

Dodaj komentarz

Podobne szkolenia