Charaktery platforma edukacyjna


Przypomnij hasło Zarejestruj się

Interwencja kryzysowa w szkole

Program szkolenia
Uzyskaj dostęp

Cena za dostęp:


39.90 zł

Opis szkolenia

Interwencja kryzysowa w szkole

 

Opis szkolenia

Dzięki znakomitej części teoretycznej kursu, którą przygotował prof. Jarosław Jagieła, pedagog i psychoterapeuta, uczestnicy zajęć opanują podstawy wiedzy o sytuacjach kryzysowych na terenie szkoły oraz o sposobach przeciwdziałania nieprzewidzianym i dramatycznym zdarzeniom. Część praktyczna autorstwa Marii Halińskiej zawiera interaktywne testy i treningi, które pozwolą nabyć umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.


Zakres:

 1. Kryzys w szkole – wprowadzenie
  Wprowadzenie obejmuje m.in. takie zagadnienia jak psychologiczne teorie kryzysów, rodzaje i fazy kryzysów.  
 2. Kryzys dziecka, kryzys szkoły
  Zdarzenia krytyczne z życia dziecka i szkoły: przemoc, nadużycie seksualne, dziecięca żałoba, samobójstwo i terroryzm.  
 3. Elementy interwencji kryzysowej
  Zasady prowadzenia skutecznej interwencji.  
 4. Jak przezwyciężyć kryzys?
  Zarządzanie kryzysem: prewencja, interwencja i działania naprawcze.  
 5. Wybrane działania interwencyjne
  Zasady interwencji w kryzysie spowodowanym przez środki odurzające, próbę okaleczenia, epizod psychotyczny, śmierć ucznia i cyberprzemoc.  
 6. Agresja i unikanie szkoły
  Interwencja kryzysowa wobec zachowań agresywnych i unikania szkoły. Indywidualne plany pracy z uczniem. 

 

Autorzy:

Dr hab. Jarosław Jagieła – pedagog społeczny i psychoterapeuta, profesor Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Akademii Ignatianum w Krakowie. Kierownik Zespołu Badawczego Edukacyjnej Analizy Transakcyjnej AJD i Katedry Psychologii Akademii Ignatianum. Autor lub redaktor dwunastu książek oraz ponad dwustu artykułów naukowych i popularnonaukowych, w tym Komunikacja interpersonalna w szkole. Krótki przewodnik psychologiczny, Trudny uczeń w szkole. Krótki przewodnik psychologiczny oraz Kryzys w szkole. Krótki poradnik psychologiczny.

 

Maria Halińska – psycholog, stale współpracuje z „Charakterami”, pracuje w Szkole Podstawowej nr 10 w Puławach.

Adresaci: Odbiorcami kursu mogą być wszyscy pracownicy oświaty, w szczególności dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz psychologowie i pedagodzy szkolni.

 

Cele: Zapoznanie uczestników z podstawowymi pojęciami i zagadnieniami wiążącymi się z pojawieniem się różnego rodzaju sytuacji kryzysowych na terenie szkoły, które mogą dotyczyć zarówno szkoły jako instytucji, jak i poszczególnych osób, np. uczniów czy nauczycieli.

 

Efekty: Aktywni uczestnicy zajęć opanują podstawy wiedzy o sytuacjach kryzysowych na terenie szkoły oraz o sposobach przeciwdziałania nieprzewidzianym i dramatycznym zdarzeniom, jakie mogą mieć miejsce. Dzięki interaktywnym treningom będą mogli również nabyć praktyczne umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Komentarze

Chcesz dodać zwykły komentarz? Przejdz niżej.

~AKADEMIA CHARAKTERY, 09-09-2014

@Halina Tak cena całego kursu (8 modułów) wynosi 39 zł i 36 gr. Życzymy miłego korzystania ze szkolenia, Zespół Akademii Charaktery

~Maria, 08-09-2014

czy terapeuci zajęciowi również mogą odbyć Państwa kurs?

~halina, 08-09-2014

Interesuja mnie cena takiego kursu. Czy jest to tulko 39 zl? Ptosze o informacje na maila - jestem zainteresowana szkoleniem

~AKADEMIA CHARAKTERY, 09-09-2014

@Maria Oczywiście – szkolenie adresowane jest do wszystkich osób zainteresowanych problematyką interwencji kryzysowej w edukacji. Zachęcamy do udziału w warsztatach :)

~Katarzyna, 03-10-2014

Jak się zapisać na kurs interwencja kryzysowa w szkole?

~AKADEMIA CHARAKTERY, 03-10-2014

@Katarzyna Żeby zapisać się na szkolenie powinniśmy być zarejestrowani i zalogowani na platformie. Wybieramy szkolenie, na które chcemy się zapisać. Z prawej strony ekranu znajduje się przycisk "Zapisz się". Po jego kliknięciu i dokonaniu opłaty za szkolenie, otrzymujemy na adres e-mail informację o poprawnym zapisaniu się na szkolenie oraz komunikat, że nasza prośba o akceptacji zgłoszenia na szkolenia zostanie rozpatrzona w ciągu 24 godzin. Po akceptacji naszego zgłoszenia przez Adminstratora platformy otrzymujemy informację o dopuszczeniu do szkolenia. Po wejściu na stronę glówną widzimy przycisk "Rozpocznij". Po jego wciśnięciu zostajemy przekierowani do pierwszej lekcji szkolenia. Więcej informacji w zakładce "PYTANIA I ODPOWIEDZI". Serdecznie pozdrawiamy, Zespół Akademii Charaktery

Dodaj komentarz

Podobne szkolenia