Charaktery platforma edukacyjna


Przypomnij hasło Zarejestruj się

Optymizm. Jak dostrzegać możliwości i dobre strony?

Program szkolenia
Uzyskaj dostęp

Cena za dostęp:


24.60 zł

Opis szkolenia

Szklanka jest zwykle do połowy pusta? Nie dostrzegasz swoich mocnych stron? Z naszym e-kursem "Optymizm. Jak dostrzegać możliwości i dobre strony?" masz okazję to zmienić. Poznaj swoje szczególne zalety z prof. Martinem Seligmanem i przekonaj się, że mogą zmienić Twoje życie. Dowiedz się, czym jest doświadczenie przepływu – twórczego zaangażowania – i sprawdź, kiedy możesz go doświadczyć.

Kurs Optymizm pozwoli Ci spojrzeć na świat z różnych perspektyw. – Dobre jest bywanie, nie zaś bycie optymistą, realistą czy pesymistą. Optymalne jest sytuacyjne „przełączanie” się z określonego stanu na inny. Na co dzień bądźmy zatem uśmiechniętymi optymistami, ale czasem zdejmujmy z nosa różowe okulary – przekonuje prof. Dariusz Doliński.

- W 1998 roku Martin Seligman, prezydent American Psychological Association, ogłosił, że dla psychologii XXI wieku jednym z dwóch zasadniczych wyzwań jest zrozumienie i kształtowanie tego, co w człowieku najlepsze, czyli że potrzebna jest reorientacja na psychologię pozytywną. W jednym z tekstów wprowadzających i objaśniających to pojęcie natrafiłam na bardzo proste i bardzo przekonujące określenie celu psychologii pozytywnej: jest nim wyjście naprzeciw ludzkim pragnieniom, by dobrze żyć, czuć się bezpiecznie i w miarę swoich możliwości czynić dobro wokół siebie. Założenie, że ludzie dążą do szczęścia, nakłada na psychologię obowiązek dostarczenia im wiedzy o tym, co przyczynia się do lepszego życia - tłumaczy prof. Ewa Trzebińska.Wydaje się, że ludzie są biologicznie zaprogramowani do odczuwania szczęścia, ponieważ – jak pokazują badania – w każdych warunkach osiągają pewien poziom zadowolenia z własnego życia. Z drugiej jednak strony to, jak bardzo jesteśmy zadowoleni, zależy w dużej mierze od różnych sukcesów i przyjemności, jakie nam się przytrafiają.

  • ODKRYJ PRZEPŁYW

– Doświadczenie przepływu jest to stan głębokiego zaangażowania w to, co się robi. Jest to czerpanie satysfakcji z samego wykonywania pracy, z samego obcowania z tworzonym dziełem czy rozwiązywanym zadaniem. To stan, którego się doświadcza wtedy, kiedy podejmuje się aktywność jedynie dlatego, że po prostu chce się to robić – opisuje prof. Ewa Trzebińska. 

Sprawdź, kiedy udaje Ci się doświadczyć przepływu. Przeczytaj uważnie dwa opisy tego przeżycia.
 


(1) Jestem skoncentrowany, nie błądzę myślami. Całkowicie pochłania mnie to, co robię. Dobrze czuję się w swoim ciele. Nie docierają do mnie żadne dźwięki z otoczenia. Jestem odcięty od świata. Nie myślę o o sobie. Problemy oddalają się.
 


(2) Koncentracja przychodzi mi równie łatwo jak oddychanie – nie zastanawiam się nad nią. Kiedy zaczynam działać, odcinam się od świata. Mam wrażenie, że otoczenie oddala się ode mnie. Nie słyszę dzwoniącego telefonu czy dzwonka do drzwi. Jestem tak zaangażowana w to co robię, że nie umiem stwierdzić, gdzie kończę się ja sama, a zaczyna moja aktywność.
 
Kiedy doświadczyłaś / doświadczyłeś podobnego stanu? Co wtedy robiłaś / robiłeś?
 


Dzięki kursowi OPTYMIZM:

  • z prof. Ewą Trzebińską odkryjesz psychologię lepszego życia
  • otworzysz się na przepływ – nowy wymiar twórczego zaangażowania
  • poznasz i rozwiniesz swoje mocne strony z prof. Martinem Seligmanem
  • dostrzeżesz cienie optymizmu i blaski pesymizmu
  • z prof. Sonją Lubomirsky wybierzesz własne drogi do szczęścia
  • przekonasz się, że optymizmu można się nauczyć.Opracowanie kursu: Paulina Pająk

Komentarze

Chcesz dodać zwykły komentarz? Przejdz niżej.

~katarzyna, 27-05-2014

W jaki sposób odbywa się te szkolenie? Przez skejpa,czy w realu,w jakiejś miejscowości?

~AKADEMIA CHARAKTERY, 27-05-2014

Z kursu może Pani skorzystać w dowolnym miejscu i czasie - wystarczy dostęp do internetu. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy program taki jak Skype. Wszystkie informacje znajdzie Pani w zakładce: PYTANIA I ODPOWIEDZI http://www.akademiacharaktery.pl/pages/pytania-i-odpowiedzi/jak-wyglada-proces-zapisywania-na-szkolenia Pozdrawiamy serdecznie, Zespół Akademia Charaktery

~Natalia, 27-05-2014

Do kiedy jest realizowany ten kurs? są jakieś ramy czasowe według których się on odbywa? jak to wygląda.

~AKADEMIA CHARAKTERY, 28-05-2014

Każde szkolenie będzie widoczne na Pani koncie przez cały czas korzystania z Akademii. To Pani decyduje, czy na kurs poświęci w danym dniu godzinę czy dziesięć minut. W każdej chwili może Pani przerwać swój udział w kursie i wrócić do niego w dowolnym momencie – wszystkie treści są zachowywane w systemie. Dalsze informacje znajdzie Pani w zakładce PYTANIA I ODPOWIEDZI: http://www.akademiacharaktery.pl/pages/pytania-i-odpowiedzi/jaki-jest-limit-czasu-na-obejrzenie-nagrania

~Alicja, 08-06-2014

Czy po ukończeniu kursy otrzymuje się jakiś e-dyplom?

~AKADEMIA CHARAKTERY, 09-06-2014

Bardzo cieszymy się, że zainteresowała Panią oferta Akademii :) Zazwyczaj nie wydajemy certyfikatów ukończenia kursów, które dotyczą sfery rozwoju osobistego. Jeśli jednak jest to ważne dla Uczestników kursu, przesyłamy mailowo dyplomy ukończenia szkolenia – prosimy w takiej sytuacji o kontakt mailowy: akademia@charaktery.com.pl. Serdecznie pozdrawiamy, Zespół Akademia Charaktery

~Izolda, 13-06-2014

Jaka jest cena tego kursu?

~AKADEMIA CHARAKTERY, 13-06-2014

Cena kursu wynosi 24,60 zł. Ceny umieszczone są przy każdym szkoleniu pod przyciskiem "Uzyskaj dostęp". Serdecznie pozdrawiamy, Zespół Akademia Charakter

Dodaj komentarz

Podobne szkolenia